Hakkımızda

Akme Medikal, sağlık kuruluşlarının tıbbi cihazlarına hızlı ve güvenli teknik servis ve biyomedikal danışmanlık hizmetleri vermek amacıyla 2007 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıl birçok özel hastane ve medikal firmaya danışmanlık ve teknik servis hizmeti vermiştir. Ayrıca yeni tıp merkezi, poliklinik ve ameliyathane kurulumları gerçekleştirmiştir.

2010 yılı itibariyle biyomedikal kalibrasyon laboratuvarını kurmuş, buna paralel olarak vermiş olduğu hizmetlerin kalitesini belgelemek için ISO9001:2008 ve TSE 12426 Hizmet Yeterlilik Belgeleri’ni almıştır. 2013 yılı itibariyle de Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olarak TS EN ISO/IEC17025 laboratuvar akreditasyonu ile hizmetlerine devam etmektedir.

Yapmış olduğu detaylı araştırmalar neticesinde dünyanın en kaliteli tıbbi cihaz ampulü üreticilerine ulaşmış ve 2011 yılı başında tıbbi cihaz ampulü ithalatına başlamıştır. Avrupa, Amerika ve uzak doğudan ithal ettiği orijinal ve yüksek kaliteli muadil ampuller ile ekonomik çözümler sunarak sektörde önemli bir yer edinmiştir.

Uluslararası platformda sektörel yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri müşterileri için yakından takip eden Akme Medikal, 2012 yılı itibariyle tamamen Amerikan üretimi olan “Dünyanın En Yüksek Işık Şiddetine Sahip” Medled marka kablosuz led kafa lambasını da değerli cerrahlarımızın hizmetine sunmuştur.

Ar-Ge çalışmaları neticesinde dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan WiFi kameralı cerrahi kafa lambasını geliştirmiş ve 2014 yılında satışına başlamıştır. 2016 yılı itibariyle de kendi markası olan medikaLED cerrahi kafa lambasınıı cerrahlarımızın hizmetine sunmuştur.

Akme Medikal sağlık kuruluşlarıyla çalışırken insan hayatını göz önüne alarak ayrı bir sorumluluk bilinci ile hareket etmek gerektiğine inanmaktadır. Buna bağlı olarak daima kaliteyi ve güveni birinci sırada tutarak etik kurallar çerçevesinde çalışmayı kendisine ilke edinmiştir.

Saygılarımızla,

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller akmemedikal.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2024